Kalite ve Güven Bizim İşimiz...

             
TOTEM TABELA

Totem tabela; Firmanın en üst düzeyde prestiji olduğu gibi,ölçüsü,tasarımı,uygulaması,yüksekliği ve firmanın yaptığı işi yansıtması ile ilgili doğru orantılıdır.

Totem Tabeladaki Ekspertiz ; Totem tabelanın koyulacağı yer yani çukur ile başlayıp ankraj betonlama,direğin çapı ,kasetin çapı , ve bir birlerine olan bağlantı elemanları ile takip eden süreç totem tabelanın statik hesapları ; rüzgar ve demirin yırtılma , burkulma hesapları ile oluşturulan proje ; uygulama safhasına girer.

Totem tabela genellikle açık alanlarda kullanılır, şehirler arası yollarda ve cadde kenarlarında çok uzaktan görüne bilen bu tabelaların bu işte uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Işıklı totem tabelaların içlerinde bir insanın rahat hareket edebileceği kadar yer olması gerektiğini düşünürsek,totem yol veya arazilere dikilmektedir görsel açık hava reklamcılığında kulanılan totem yüz kısmı dijital baskı olmasıyla beraber her zaman degiştirme ihtimalide olmaktadır. Totem tabela görsel açık hava reklamlarında grafik ve görsel olarak her çeşidi yapılabilir  Totem tabelanın ne denli büyük olduğunu tahmin edebilirsiniz.

Totemin avantajı, yüksekliği ve yola yakın konumlandırılması sebebiyle uzak mesafedenden görülebilmesidir. Totem yaptıracak firmaların dikkat etmesi gereken kurallar;

1) Totem tabela'yı konumlandıracak yeri doğru seçmekdir.Totemin konumlanacağı yere göre totemin uzunluğu, büyüklüğü ve küçüklüğü daha iyi belirenip, imalatı o ölçülere uygun yapılmalıdır.

2) Totem tabela'nın monte edileği yerin beton dökülerek güçlendirilmesi gereklidir.

3) Totemin rüzgar ve fırtınalı havalarda yıkılmaması için iskeletinde dayanıklı ve yeterli malzeme kullnılması gerekmektedir.

Totemler alüminyum oyma, vinil germe, pleksiglas ve polikarbon ve hatta neon çubukları kullanılarak yapılabilmektedir.


Henüz, herhangi bir içerik eklenmemiştir.