Kalite ve Güven Bizim İşimiz...

             
IŞIKLI TABELA

Işıklı tabela ; ismide üzerinde olduğu gibi ; Tek kelime ile anlatılması gerekirse ışıklı reklamı gösteren ışığıdır.

Işıklı Tabela ve reklam Sistemlerinde aydınlatma ürünleri sayı açısından çok fazladır. Işıklı Tabela ve reklam Sistemlerinde Zemin Malzemesi olarakta bir çok malzeme kullanılmaktadır. Türkiye’ de 20 yıl öncesinde ışıklı tabela ve reklam sistemleri demir karkastan oluşan bir kutu tabela ve reklam içine aydınlatma ürünleri yerleştirilip üzerine plexiglass malzeme konmak suretiyle reklam yapılmaktaydı.

Demir Karkas, Demir Profillerden oluşan çelitli boyutları olan ( 10mm x 10mm, 20mm x 20mm, 30mm x 30mm, 40mm x 40, v.s. demir profillerdir. Bu profillerin uzunlukları 6mt dir. Ek kalınlıkları ise yine değişkenlik göstermektedir ( 1mm., 1,5mm, 2mm. v.s. ) Ancak bu ışıklı tabela ve reklam sistemi gün geçtikçe ihtiyaçlar doğrultusunda genişletilerek çok büyük bir yelpazeye sahip olmuştur.


Özellikle geç saate kadar açık olan lokanta, otel, büfe gibi iş yerlerinin ışıklı tabela kullanması önemli bir artıdır. Işıklı tabela dendiğinde akla uzun flörasan ışıklarla donatılmış tabelaların yanında artık neon ışıklı tabela ve led ışıklı tabelalarla da güzel görünüşlü dekoratif ışıklı tabelalar da yapılmaktadır.

Işıklı Tabela ve reklam üzerinde kullanılacak Plexi Glass ( Pleksiglas )malzemenin kalınlık seçimini ince yaparsak malzeme ısıdan yada soğuktan dolayı deformasyon geçirecektir.
Bu deformasyon sonucunda Işıklı Tabela ve reklamınızın kasasından plexiglasın düştüğü bile görülmüştür.
Işıklı Tabela ve reklamınız için seçmiş olduğunuz plexiglas malzemenin kalınlığını doğru ayarladıktan sonra, sıra Plexi Glass ( Pleksiglas )malzemenin tam ışık geçirgen olup olmadığını inceleyelim. Plexiglas malzeme ışıksız tabela ve reklamlarda, yönlendirme levhalarında kullanılacak olsa ışık geçirgenliğinin bir önemi olmayacaktır ancak ışıklı tabela ve reklamda kullanılacak olan plexiglas, ışık yandığında homojen bir ışık yayması gerekmektedir.
Piyasalarda gördüğümüz bir çok ışıklı tabela ve reklamda fiyat kaygısından dolayı malesefki doğru ürün tercihi yapılmıyor